Fossavatnsgangan 2023

Íslenska English

Go back to registration page

Registered contestants


25 km F Fossavatn Skate (Registered: 11)
Name Nationality YOB Team / Club
Bruce Wharrie AU 1960
Claudia Humann AT 1964 schulz sportreisen
Jeremy Gaudet CA 1987
Ken Johnson CA 1958 Foothills Nordic
Lorenz Mrkos AT 1958 schulz sportreisen
Marg Hayes AU 1962
Robert Palliser CA 1946
Steven Gromatka IS 1988 Fjord Folkers
Theodore Gaudet CA 1956
Torfi Hjartarson IS 1968 Meistaraæfingar E. Ól.
Veli Rautiainen FI 1948
50 KM Cl Fossavatnsgangan (Registered: 106)
Name Nationality YOB Team / Club
Aksel Jansen IS 1966 Náttúruhlaup
Andrea Merten DE 1960 schulz sportreisen
Andres Lindam EE 1963 Estonia Non-Pro Ski Team
Anna DeMers US 1984
Anna Gerður Ófeigsdóttir IS 1989 Vagínurnar
Anna Marín Kristjánsdóttir IS 1978
Anna Svavarsdóttir IS 1973 x
Arnbjörg María Danielsen IS 1980
Arni Gunnar Vigfusson IS 1967 Meistaraæfingar Einars Ólafs
Árni Óðinsson IS 1950 SKA
Ásthildur Björnsdóttir IS 1974 Áfram Klara
Auður Ýr Helgadóttir IS 1972
Barry Atkinson GB 1948 CAF Basin Clusien
Birgir Gunnarsson IS 1974 Áfram Klara
Bjarni Heimisson IS 1991 Ullur
Bjarni Sv. Guðmundsson IS 1970
Björk Jóhannsdóttir IS 1977
Brynja Magnúsdóttir IS 1976
Christian Klein AT 1965 schulz sportreisen
Christoph Tietz CH 1967
Claudia Humann AT 1964 schulz sportreisen
Connie Johnson CA 1955 Foothills Nordic
David Jones CA 1971
Daði Valdimarsson IS 1969
Doug Wiens CA 1950 Edmonton Nordic
Edda Vésteinsdóttir IS 1981
edward Neaton US 1958 Eat, Bowl, Relax
Erwin Götzl DE 1958 Blaue Traube
Eugenia Ghilardi Ranzoni CH 1957 Maloja
Eva Magnusdottir IS 1964 Meistaraæfingar Einars Ólafs
Geir Legan IS 1984 Center For Kids Who Can't Read Good And Wanna Learn To Do Other Stuff Good Too
Genevieve Connell US 2000 Peak Nordic
Gunnhildur Daðadóttir IS 1993
Guðmundur Daníel Erlendsson IS 2004
Guðrún Ásta Árnadóttir IS 1975 Ullur
Halgar Bürger DE 1953
Halina Olejniczak PL 1960
Halla Hrönn Guðmundsdóttir IS 1984
Hans Üürike EE 1985 Estonia Non-Pro Ski Team
Harpa Snorradóttir IS 1971
Heiða Björk Birkisdóttir IS 1984 Dream Team
Hermann Snorrason IS 1973
Hildur Guðmundsdóttir IS 1972 Dream Team
Hlíf Brynja Baldursdóttir IS 1967 Náttúruhlaup/FH
Hugrún Þorsteinsdóttir IS 1972 Team Stella
Íris Traustadóttir IS 1978
Ísey Gréta Þorgrímsdóttir IS 1976 Meistaraæfingar Einars Ólafs
James Marshall US 1980
Jan Leminger CZ 1953
Jan Vadlejch IL 1944 Jerusalem Ski Club
Jan Zahula CZ 1950
Jeremy Gaudet CA 1987
Jón Egilsson IS 1972 Landvættir FÍ
Jón Gauti Jónsson IS 1974
Jón Ingvi Árnason IS 1970 SKA
Josef Alb CZ 1955
Joshua Bradley US 1973
Karl-Ludwig Ellerbracke DE 1942
Katrín Káradóttir IS 1969
Katrin Koehler DE 1977
Katrín M Guðjónsdóttir IS 1974
Ken Johnson CA 1958 Foothills Nordic
Kristín Guðmundsdóttir IS 1978
Kyösti Lehtonen FI 1961 Aqua+
Leah Rowntree CA 1973
Libor Bujacek CZ 1965
Lorenz Mrkos AT 1958 schulz sportreisen
Magnús Haraldsson IS 1968 Meistaraæfingar Einars Ólafs
Manfred Bleimuth AT 1960
marco Cagetti IT 1962 Sci Nordico Serravalle Scrivia
Marg Hayes AU 1962
Margrét Valdimarsdóttir IS 1971
Maria Incoronata Montanarella IT 1963 Sci Nordico Serravalle Scrivia
Martha Hermannsdóttir IS 1983 Vagínurnar
Maurizio Luigi Elio Franzolin IT 1950 Ski Club Obergoms
Milan Sourek CZ 1956
Mirjo Koit EE 1989 ESTONIA NON-PRO SKI TEAM
Moira Howes CA 1968
Nanna Ýr Arnardóttir IS 1982 Vagínurnar
Norbert Meier CA 1950 Canmore Nordic Ski Club
Norman Vaughan CA 1960 Space Dogs Ski Club
Óskar Ármannsson IS 1964
Páll Már Pálsson IS 1965 Ullur
Petr Koutny CZ 1968
Piotr Dreslewski PL 1962
Ragnhildur Geirsdóttir IS 1971
Raul Koehler DE 1977
Richard Waldolf CA 1980
Robert Palliser CA 1946
Sandra Sigurjónsdóttir IS 1975 Náttútuhlaup
Sigríður Bjarnadóttir IS 1983 Vagínurnar
Sigríður Gunnarsdóttir IS 1969 Meistaraæfingar Einars Ólafs
Sigrún Magnúsdóttir IS 1976
Silvia Stettler CA 1948 Canmore Nordic Ski Club
Simo Pöyhönen FI 1976 Worldloppet Masters Finland
Stephen Harelson US 1964 Colorado Rubber Chickens
Steven Gromatka IS 1988 Fjord Folkers
Svava Guðmundsdóttir IS 1971
Sædís Guðný IS 1975 Meistaraæfingar Einars Óla
Theodore Gaudet CA 1956
Thor Aspelund IS 1969 Meistaraæfingar Einars Ólafssonar
Tino Lietsch DE 1977 schulz sportreisen
Torfi Hjartarson IS 1968 Meistaraæfingar E. Ól.
Vilmar Ben Hallgrímsson IS 1998 Maggi60
Viðar Magnússon IS 1970 Dream Team wannabe
Øyvind H Andresen NO 1979
25 KM Cl Fossavatnsgangan (Registered: 29)
Name Nationality YOB Team / Club
Annegret Tietz CH 1970
Bernhard Tornow DE 1945 schulz sportreisen
Björk L. Snorradóttir IS 1998 Maggi60
Brigitte Klein AT 1964 schulz sportreisen
Bruce Wharrie AU 1960
Eleanor Bouffard US 1961 Mansfield Nordic Club
Erna Lerzer-Tornow DE 1939 schulz sportreisen
Guðrún Ágústa Guðmundsdóttir IS 1966 Ullur
Guðrún Anna Antonsdóttir IS 1973 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
Guðrún Jak IS 1977 SKA
Helena Galway SE 1970
Isabella Galway SE 2003
Jana Jechova CZ 1975
Jana Simkova CZ 1958
Jón Grétar Magnússon IS 1973 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
Karen Alence US 1966 Mansfield Nordic Club
Laufey Gudrun Baldursdottir IS 1953 SKA
Monika Feurle DE 1974 schulz sportreisen
Naomi Lund US 1977 Loppet Ski Club
Nathalie Galway SE 2005
Norbert Litwicki PL 1972
Norbert Litwicki PL 1972
Ragna Dóra Rúnarsdóttir IS 1964 Kögglar
Sólveig Hákonardóttir IS 1992 3SH
Stefán Snær Stefánsson IS 1992
Stella Bára Eggertsdóttir IS 1969 Jörfi
Susan Gaudet CA 1954
Veli Rautiainen FI 1948
Þórir Sigurgeirsson IS 1968 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
12,5 KM Cl Fossavatnsgangan (Registered: 12)
Name Nationality YOB Team / Club
Ahmik Koehler DE 2010
Anna Fríða Magnúsdóttir IS 1976 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
Björk Margrétardóttir IS 1976
Fríða Matthíasdóttir IS 1969 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
Gisela Thomas DE 1946
Guðmundur V. Magnússon IS 1968 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
Hrafnkell Elísson IS 1977 Súlan
Kristján Karl Adalsteinsson IS 1974 Heilsu- og gönguklúbbur Jóns Grétars
Marilyn Wiens CA 1950 Edmonton Nordic
Svanhvít A Michelsen IS 1973 Súlan
Tarek Koehler DE 2007
Valgarð Jakobsson IS 1971